Prześwietlenie nr 12 - Krzysiek Aniszewski

KRZYSIEK ANISZEWSKI

1. Ile masz lat? Jeszcze 27

2. Pseudo? Zyziu

3. Moja najlepsza cecha charakteru to: ojej, sporo dobrych :P ale najlepsza na boisku to chyba nieustępliwość

4. Ulubiona muzyka? Rodzaj/piosenka? Słucham wszystkiego po trochu, łącznie z disco polo, ale w większości zdaję się na radio, w samochodzie nr.1 to RMF MAXX, choć nie ukrywam, że często „latam po stacjach” i szukam piosenki, która mi się bardziej spodoba.

5. Ostatnio przeczytana książka? W całości to już nie pamiętam, niestety lubię rozpocząć czytanie ale nie zawsze udaje mi się je kończyć ;) w tym momencie czytam „Nowoczesne nauczanie i doskonalenie gry w piłkę nożną” P. Grycmann i W. Szyngiera – świetna pozycja dla trenerów młodzieży, polecam!

6. Czym zajmujesz się na co dzień? Praca, praca i jeszcze raz praca, łącze trzy „roboty”, m.in. prowadzę roczniki 2010 i 2011 w Warszawskiej Akademii Futbolu i trenuję przedszkolaków w Legia Soccer Schools, aktualnie mam tam dwie najmłodsze grupy (3-4 lata) na Warszawskim Grochowie, poza tym pracuję w Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji.

7. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Ile miałeś lat gdy zaczynałeś? Rozpoczęło się wszystko od łamania desek w drewnianych wierzejach ;) kopałem o nie odkąd pamiętam, kolejnym etapem były pojedynki 1x1 na trawniku przed domem z kolegami, aż przeszliśmy na wtedy jeszcze betonowe boisko przy szkole i dopiero na nasze ukochane nieco piaszczyste „Wembley” przy Konopnickiej :)

8. Trener od którego najwięcej się nauczyłeś? Każdy czegoś mnie nauczył, od Ś.P Krzysztofa Barana, przez Sławomira Kota, Pawła Kowalskiego, Roberta Barańskiego aż do Tomasza Gugały. To chyba od tych ostatnich dwóch udało mi się pojąć najwięcej, może dlatego, że byłem już starszy i więcej z tego wszystkiego „gadania” rozumiałem, a może dopiero wtedy chciałem to wszystko zrozumieć?

9. Twój wcześniejszy klub/kluby? Wilga Miastków i Mazowsze Miętne

10. Ulubiona pozycja na boisku? Chyba jednak defensywny pomocnik

11. Jak trafiłeś do Wilgi? Powstał rocznik 85’ z tego co pamiętam, my nieco młodsi(90’) ale głodni piłki rozpoczęliśmy z nim treningi, gra ze starszymi dużo nas nauczyła i na pewno pomogła, nigdy nie zapomnę swojego debiutu, p. Sławek wpuścił mnie na ostatnich kilka minut meczu na lewą pomoc i w ostatniej akcji przyjąłem taką lecącą trzy godziny piłkę na głowę, oj bolało ;)

12. Ulubiony klub? Manchester United

13. Najlepszy piłkarz na świecie? Hmm, David de Gea to moim zdaniem najlepszy bramkarz na świecie, natomiast jeśli chodzi o zawodnika z pola, chyba jednak Messi, choć Cristiano Ronaldo też bardzo cenię.

14. Najlepszy piłkarz w Polskiej Ekstraklasie? Z zawodników zagranicznych Carlitos z Wisły, z naszych rodaków w tym momencie Malarz, który już nie raz uratował Legię. Jest jeszcze sporo młodych, wyróżniających się zawodników jak Frankowski z Jagiellonii, Żurkowski z Górnika czy chociażby Michalak z Płocka.

15. Najlepszy piłkarz z naszej ligi? Chyba Marcin Siedlecki z Podlasia, dobrze radził sobie na poziomie wyżej w Mazovii, ale wrócił na stare śmieci i myślę, że będzie robił różnicę. Choć myślę, że gdyby Doman czy Pietka dostali szansę w wyższych ligach to też na pewno daliby radę.

16. Najlepszy zawodnik przeciwko któremu grałeś? Zdecydowanie Jakub Kosecki, debiutowałem przeciwko jego drużynie Kosie Konstancin w barwach Mazowsza Miętne. On był napastnikiem, ja środkowym obrońcą, „jeździł” ze mną niemiłosiernie ;)

17. Najlepszy zawodnik z naszego klubu? Doman, chociaż myślę, że Budyń nie pokazał jeszcze wszystkiego na co go stać ;)

18. Najbardziej niedoceniany zawodnik naszej drużyny? W tym sezonie to zdecydowanie Patryk, przed rozgrywkami wszyscy się bali o obsadę bramki, a Patryk wyrósł na jednego z najlepszych zawodników w klubie, brawo dla niego!

19. Zawodnik Wilgi z największym potencjałem? Chyba właśnie Budyń, jestem ciekawy co byłby w stanie osiągnąć trenując regularnie trzy razy w tygodniu, teraz praca mu na to nie pozwala.

20. Największy żartowniś szatni? Czarny - za starych czasów to się działo ;)

21. Największy imprezowicz? Tu by można było wpisać kilka nazwisk do wyboru, ale chyba Cichy, na „kacu” zawsze coś strzelał ;)

22. Największy modniś? Patryk i Czołg

23. Kto jest największy nerwusem? Zdecydowanie Cypel :p

24. Kogo byś wysłał do MMA? Myślę, że w MMA poradziłby sobie Lati, on jest niezniszczalny ;)

25. Kogo do Tańca z Gwiazdami? Wspominając dawne czasy to Cichy by tam pasował idealnie :)

26. Kto z drużyny napisałby najciekawszą książkę? Tu ciężki wybór między Piotrkami, Kondej czy Domański? Chyba jednak Doman, nie tylko o piłce :)

27. Twój cel na tą rundę i przyszły sezon? W tej rundzie raczej już nie zagram, chciałbym, żeby chłopaki się utrzymali i wierzę, że właśnie tak się stanie. Co będzie dalej? Czas pokaże…

28. Kogo nominujesz do kolejnego wywiadu? Wydaje mi się, że wszyscy mało wiemy o Zduniu, więc nominuję właśnie Norberta Zduńczyka.