Prześwietlenie nr 20 - Jarek Zając

1. Ile masz lat? 33

2. Pseudo? Jasio

3. Moja najlepsza cecha charakteru to: waleczny

4. Ulubiona muzyka? Rodzaj/piosenka? Perfect – wszystkie piosenki, lubię też disco polo – Zenka ;)

5. Ostatnio przeczytana książka? Ostatnia przeczytana książka to Opowieści z Narni ( czytam moim dzieciom przed snem)

6. Czym zajmujesz się na co dzień? Od dziesięciu lat Pracuje w firmie Zeller Plastik Poland, tam też rozegrałem kilkanaście meczy w kraju i za granicą . Wolnymi chwilami jestem sołtysem wsi Przykory ;)

7. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Ile miałeś lat gdy zaczynałeś? W latach mojego dzieciństwa nie było innych rozrywek, całe dnie biegało się za piłka, boisko mieliśmy w lesie na polanie, bywało, że wychodziłem przed południem z domu a wracałem późnym wieczorem, w między czasie zjadło się parę jabłek albo gruszek popijając wodą z pobliskiej studni. To były piękne czasy.

8. Trener od którego najwięcej się nauczyłeś? Najlepszy trener to zdecydowanie Paweł Kowalski którego nie raz wspominam, początki jednak nie były łatwe, trzymał dyscyplinę , ale nauczył nas najważniejszego - walki na boisku, może umiejętnościami odstawaliśmy od innych drużyn ( wtedy jeszcze "a" klasy )- ale nadrabialiśmy walką na boisku. Nauczył nas też, że atmosfera w drużynie przede wszystkim. ( na mecz wyjazdowy zawsze trzeba było mieć 10zł) ;) Zapomniałem jeszcze dodać, że to właśnie On wprowadził nasza drużynę do ligi okręgowej w której gramy do dziś.

9. Twój wcześniejszy klub/kluby? Klub w którym zaczynałem to Orzeł Unin, ale to był krótki epizod przed tym co miało wydarzyć się w Miastkowie - tam wszystko się rozpoczęło… ;)

10. Ulubiona pozycja na boisku? Mam dwie ulubione pozycje na boisku - napastnik i środkowy obrońca, za młodego grałem na tej pierwszej pozycji (pamiętam jak strzeliłem 4 bramki Hutnikowi 12 -13 lata temu)

11. Jak trafiłeś do Wilgi? Nie pamiętam dokładnie ale chyba Grzesiek Mucha mnie namówił ;)

12. Ulubiony klub? Oczywiście Wilga Miastków.

13. Najlepszy piłkarz na świecie? Kuba Błaszczykowski - ma chłopak charakter.

14. Najlepszy piłkarz w Polskiej Ekstraklasie? Nie wiem chyba - Doman jak kiedyś tam trafi ;)

15. Najlepszy piłkarz z naszej ligi? Doman

16. Najlepszy zawodnik przeciwko któremu grałeś? Piotr Piorun – grał jeszcze w Sobolewie jakieś 8 lat wstecz.

17. Najlepszy zawodnik z naszego klubu? Doman i Pietka – ex aequo.

18. Najbardziej niedoceniany zawodnik naszej drużyny? Ciężko określić, nie chcę nikogo urazić ;)

19. Zawodnik Wilgi z największym potencjałem? Piotr Śliński

20. Największy żartowniś szatni? Michał Biedrzycki

21. Największy imprezowicz? Mateusz Czarny

22. Największy modniś? Cypel ;)

23. Kto jest największy nerwusem? Damian Baran… ;) i Cichy

24. Kogo byś wysłał do MMA? Cichy

25. Kogo do Tańca z Gwiazdami? Sam bym wziął udział ;)

26. Kto z drużyny napisałby najciekawszą książkę? Książkę to Marek Bąk by mógł napisać, bo chyba najwięcej wie o Wildze Miastków.

27. Twój cel na tą rundę i przyszły sezon? Chciałbym zagrać jeszcze kilka meczy w lidze okręgowej o ile zdrowie mi pozwoli.

28. Kogo nominujesz do kolejnego wywiadu? Piotr Domański