Prześwietlenie nr 17 - Mateusz Sokołowski

MATEUSZ SOKOŁOWSKI

1. Ile masz lat? 26 lat

2. Pseudo? Zawsz wszędzie mówili na mnie Sokół.

3. Moja najlepsza cecha charakteru to: Chyba ambicja i etyka pracy.

4. Ulubiona muzyka? Rodzaj/piosenka? Słucham każdego rodzaju muzyki od Italo disco lat 80’ aż do metalu, wszystko zależy od dnia. Ulubiony rodzaj muzyki to zdecydowanie rock, szczególnie dinozaury rocka czyli Led Zeppelin, ACDC itp. fanom tego gatunku muzyki polecam posłuchać zespołu Greta Van Fleet, wg mnie największe odkrycie ostatnich lat.

5. Ostatnio przeczytana książka? Porywająca powieść o wielu zwrotach akcji i licznych romansach czyli Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Autorstwa A. Zielińskiego.

6. Czym zajmujesz się na co dzień? Na co dzień jestem planistą, czyli zajmuję się zamawianiem komponentów z różnych części świata.

7. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Ile miałeś lat gdy zaczynałeś? Od kiedy pamiętam grałem w piłkę. Wraz ze starszymi kolegami z osiedla czekaliśmy codziennie do godziny 16:00 aż Urząd Pracy oddalony 10m od mojego mieszkania zostanie zamknięty, wtedy przechodziliśmy przez dziurę w bramie i graliśmy w „etapy” na garażach dopóki było widać piłkę.

8. Trener od którego najwięcej się nauczyłeś? Tu odpowiem trochę inaczej niż pozostali bo uważam że osoba, która nauczyła mnie najwięcej w kwestii sportu to nauczyciel WF-u z gimnazjum p. Dziwiszek, z którym zaszliśmy najdalej w historii szkoły w zawodach piłkarskich.

9. Twój wcześniejszy klub/kluby? Ostatnia drużyna, w której grałem to sekcja UMCSu w piłce nożnej, niestety przez krótki czas.

10. Ulubiona pozycja na boisku? Lewy pomocnik, lub lewe wahadło w systemie 3-5-2

11. Jak trafiłeś do Wilgi? Jeżeli dobrze pamiętam to jakoś w listopadzie zapytałem się chłopaków na grupie czy gramy na orliku. Damian zaproponował żebym zamiast tego przeszedł się na trening Wilgi Miastków i tak to się zaczęło.

12. Ulubiony klub? Od zawsze Barcelona

13. Najlepszy piłkarz na świecie? Messi i Ronaldo, nie jestem w stanie wskazać kto jest lepszy, chociaż osobiście bardziej imponuje mi Ronaldo z powodu etosu pracy. (tak wiem, że to dziwne z uwagi na to że jestem kibicem Barcelony)

14. Najlepszy piłkarz w Polskiej Ekstraklasie? W polskiej ekstraklasie nie oglądam żadnych innych spotkań poza meczami Legii, więc ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć ale bardzo podoba mi się styl gry Szymańskiego.

15. Najlepszy piłkarz z naszej ligi? Doman

16. Najlepszy zawodnik przeciwko któremu grałeś? Piłkarz Motoru Lublin ale nazwiska nie pamiętam.

17. Najlepszy zawodnik z naszego klubu? Doman

18. Najbardziej niedoceniany zawodnik naszej drużyny? Kamil Latuszek

19. Zawodnik Wilgi z największym potencjałem? Jakubik, jak usłyszałem ile ma lat to na początku nie wierzyłem. Bardzo dobrze wygląda na treningach.

20. Największy żartowniś szatni? Chyba Budyń

21. Największy imprezowicz? Z tego co słyszałem to Bartek Wasilka, choć nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić.

22. Największy modniś? Z tego co czytałem to Czołgu.

23. Kto jest największy nerwusem? Cichy i Czołgu.

24. Kogo byś wysłał do MMA? Zdecydowanie Cypla

25. Kogo do Tańca z Gwiazdami? Podobno Domino jest dobrym tancerzem.

26. Kto z drużyny napisałby najciekawszą książkę? Po tym co usłyszałem w autobusie wracając z drużyna po meczu chyba z Sobolewem to chętnie chciałbym przeczytać poradnik „Jak wybierać dziewczyny na imprezie” autorstwa Kamila Kajki.

27. Twój cel na tą rundę i przyszły sezon?  Cel dla drużyny to oczywiście utrzymanie się w lidze. Jeżeli chodzi o mój indywidualny cel to powrót do dawnej dyspozycji. Przez 4 ostatnie lata praktycznie nie miałem styczności z regularną grą w piłkę, więc jak tylko obronię magistra to zaczynam indywidualne treningi (oprócz tych w Wildze), aby w następnej rundzie być w lepszej dyspozycji.

28. Kogo nominujesz do kolejnego wywiadu? Szymon Wasilka jeszcze nie był prześwietlany, przy okazji życzę szybkiego powrotu do zdrowia.