Prześwietlenie nr 19 - Michał Zieliński

MICHAŁ ZIELIŃSKI

1. Ile masz lat? W tym roku skończę 24

2. Pseudo? Zielik albo Zielu

3. Moja najlepsza cecha charakteru to: Wydaje mi się, że ambicja…

4. Ulubiona muzyka? Rodzaj/piosenka? Łatwiej by mi było napisać, czego nie lubię. Słucham praktycznie wszystkiego, co mi się spodoba, chociaż nie ukrywam, że na mojej liście hitów królują piosenki znane z radia Eska.

5. Ostatnio przeczytana książka? Oho. Czytam sporo książek oraz artykułów programistycznych, których tytuły raczej nikogo nie zainteresują, a z bardziej normalnych rzeczy ostatnią moją przeczytaną książką była „Stan futbolu” K. Stanowskiego.

6. Czym zajmujesz się na co dzień? Jestem programistąiOS. Tworzę aplikacje na iPhony i iPady. W wolnych chwilach jeszcze robię magistra na PW z informatyki oraz najważniejsze - gram wieczorami w lidze biznesu na Legii :)

7. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Ile miałeś lat gdy zaczynałeś? Nie wiem i nie pamiętam :) ostatni przebłysk jaki mam to jak grałem z Piotrem Kondejem i Łukaszem Grązką na boisku „u Henia”, chociaż na pewno tę przygodę rozpocząłem z moim tatą. Na naszym zgórzańskim boisku spędzałem całe dnie, z resztą były tam rozgrywane najlepsze mecze, gdy chodziłem do szkoły podstawowej. Scenariusz jak ten wśród najlepszych piłkarzy, jednak, jak widać, nie wszystkie historie kończą się happy endem :) Poważniejsze granie zacząłem chyba w 5 klasie podstawowej. Miałem pojechać na jeden trening, ale po tym treningu pojechałem na obóz i zostałem na kilka ładnych lat :)

8. Trener od którego najwięcej się nauczyłeś? Zdecydowanie od trenera Bogumiła Sobieski jeszcze za czasów Wilgi Garwolin.

9. Twój wcześniejszy klub/kluby? Wilga Garwolin

10. Ulubiona pozycja na boisku? Idealny ze mnie podwieszony napastnik :D ale jednak środek pomocy to moja pozycja na boisku

11. Jak trafiłeś do Wilgi? Miałem 3 podejścia. Najpierw, gdy powstawał mój rocznik w Miastkowie. Później, gdy miał się rozwiązać mój rocznik w Wildze Garwolin, jednak cały zespół postanowił grać jeszcze przez rok i właśnie po tym roku przeszedłem do Wilgi Miastków. Pamiętam, że bardzo namawiał mnie do tego ówczesny trener Kowalski, a także panowie Bąk i Domański, ale to jednak tata miał największy udział w tym, że gram teraz w Wildze.

12. Ulubiony kluby? Arsenal Londyn i AC Milan

13. Najlepszy piłkarz na świecie? Od dekady stawiam na równi Messiego i Cristiano Ronaldo. Obecnie wydaje mi się, że Messi jest odrobinę lepszy

14. Najlepszy piłkarz w Polskiej Ekstraklasie? Nie oglądam Polskiej Ekstraklasy

15. Najlepszy piłkarz z naszej ligi? Ograniczę się do zawodników, których znam, czyli z naszego powiatu. Pewnie napisałbym, że Piotrek Szostak, gdyby nie jego kontuzja, bo już zapomniałem jak potrafi grać :D Tak to, ktoś z trójki Bartek Sitarek, Kacper Kowalski, Doman

16. Najlepszy zawodnik przeciwko któremu grałeś? Arek Milik grał przeciwko mnie na jakimś turnieju. Największy talent, zdobył wtedy króla strzelców. Mógłby to powtórzyć na najbliższym mundialu. Jednak każdy zawodnik wie jak bardzo potrzebna jest dobra atmosfera w szatni do osiągania dobrych wyników i każdy piłkarz musi o nią dbać. Znam jednego człowieka, który nie ma pod tym względem sobie równych. W dodatku ma dziś urodziny, więc wymienię go tu, chociaż głównie gram z nim niż przeciwko niemu. Najlepszy zawodnik przeciwko, któremu grałem to Jakub Godlewski :)

17. Najlepszy zawodnik z naszego klubu? Nie będę oryginalny. Doman. Już nawet nie pamiętam, kiedy zagrał słabszy mecz. Zawsze trzyma swój poziom, nawet gdy nie idzie drużynie

18. Najbardziej niedoceniany zawodnik naszej drużyny? Kiedyś Łukasz Jaroń. Mówili na niego Piszczek ze Zgórza. Każdą dziurę w składzie załatał. Niestety, jednym zagraniem skreślił całą swoją karierę :D Od tamtej pory i już całkiem serio wydaje mi się, że nie ma osób, którzy obecnie są niedoceniani w naszej drużynie.

19. Zawodnik Wilgi z największym potencjałem? Bardzo podoba mi się gra Huberta Kruka, ale jest on na drugim miejscu za Budyniem.

20. Największy żartowniś szatni? Budyń, choć to miejsce na wieki powinno być zarezerwowane dla Michała Biedrzyckiego.

21. Największy imprezowicz? Podobno Kołek na Wylezinie jest niedościgniony. Nie wiem, nie miałem przyjemności się przekonać.

22. Największy modniś? Zaskoczę wszystkich ale ja :) Kiedyś Jaca miał mocne predyspozycje do osiągnięcia tego tytułu, gdy przychodził na mecz w garniturze, ale przestał się wygłupiać.

23. Kto jest największy nerwusem? Cypel i Czołgu

24. Kogo byś wysłał do MMA? Rzeźnika z Zasiadał :)

25. Kogo do Tańca z Gwiazdami? Domana

26. Kto z drużyny napisałby najciekawszą książkę? Zależy jaką. Ja o programowaniu, Damian o prawie, ale jednak z chęcią przeczytałbym książkę Wasyla o tym, jak skutecznie przyjmować piłkę :D

27. Twój cel na tą rundę i przyszły sezon? Taki jak zawsze. Grać jak najwięcej i wygrywać jak najwięcej.

28. Kogo nominujesz do kolejnego wywiadu? Chyba już pora na Domana