Prześwietlenie nr 7 - Kamil Kajka

Przed nami kolejny przedstawiciel młodzieży Wilgi, powracający do gry po poważnej kontuzji:

KAMIL KAJKA

1. Ile masz lat? Jeszcze przez miesiąc 18.

2. Pseudo? W podstawówce koledzy nazwali mnie kołek, bo na każdym przedstawieniu szkolnym siedziałem wyprostowany. Stwierdzili, że siedzę jak kołek i tak już zostało. Wielu myślało pewnie, że wzięło się to z tego, że jestem drewniany grając w piłkę, jednak tak jak mówię przyjęło się to już zanim zacząłem swoją przygodę z piłką.

3. Moja najlepsza cecha charakteru to: Myślę, że najlepsza spośród wielu to uprzejmość

4. Ulubiona muzyka? Rodzaj/piosenka? Lubię słuchać pop-u. Ostatnio wpadła mi w ucho twórczość Piotra Rubika. Jak już się biorę za lekcje włączam czasem Beethovena lub Vivaldiego, lepiej mi się wtedy pracuje. :)

5. Ostatnio przeczytana książka? Ostatnio czytałem "Wielki Kryzys w Ameryce" Murraya Rothbarda. Książka o przyczynach kryzysu lat 30', ale też ogólnie mówiąca o przyczynach kryzysów spowodowanych głównie ingerencją rządu w wolny rynek. Aktualnie czytam "Kapitał w XXI wieku" Thomasa Piketty'ego głównie o przyczynach nierówności w wynagrodzeniach. Jednak dość ciężko się ją czyta, bo występuje w niej mnóstwo porównań gospodarek różnych krajów.

6. Czym zajmujesz się na co dzień? Jeszcze się uczę w 3 klasie technikum ekonomicznego.

7. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Ile miałeś lat gdy zaczynałeś? Z tego co pamiętam to kopaliśmy piłkę z kolegami z okolicy w każde wakacje, kiedy nadchodziła szkoła nikt już nie myślał o graniu. W Wildze Miastków zacząłem grać w wieku 13 lat, kiedy zacząłem naukę w gimnazjum.

8. Trener od którego najwięcej się nauczyłeś? Kiedy przyszedłem trenerem juniorów był wtedy Piotr Kondej, który w bardzo dużym stopniu nauczył mnie tego jak teraz gram. Pamiętam początki, gdy bardzo odstawałem od reszty chłopaków, a teraz chyba nie jest tak źle. Zdecydowanie najwięcej nauczyłem się od niego.

9. Twój wcześniejszy klub/kluby? Wilga jest jedynym klubem w którym grałem.

10. Ulubiona pozycja na boisku?Zdarzyły się z tego co pamiętam w poprzednim sezonie 2 mecze w których wyszedłem jako boczny pomocnik. Fajnie się grało na tej pozycji, nie ma tak dużej presji straty piłki jak w przypadku kiedy gra się na obronie, jednak nie mam wystarczających umiejętności żeby tam grać. Ogólnie pozycja stopera chyba najbardziej mi odpowiada. Nie lubię grać na boku obrony.

11. Jak trafiłeś do Wilgi? Na grę w Wildze namówił mnie dobry kolega.

12. Ulubiony klub? Real Madryt .

13. Najlepszy piłkarz na świecie? Zawsze uważałem Ronaldo za najlepszego piłkarza na świecie. Zawsze byłem pod wrażenie, tego ile pracy, zaangażowania i wolnego czasu, włożył w przygotowania aby stać się takim zawodnikiem. Jednak nie prezentuje już tak wysokiej formy. Obecnie najlepszym zawodnikiem jest Messi.

14. Najlepszy piłkarz w polskiej Ekstraklasie? Nie interesuję się polską Ekstraklasą.

15. Najlepszy piłkarz z naszej ligi? Nie znam zawodników z naszej ligi, ale gdybym miał wybierać spośród tych których znam to Piotrek Kondej i Piotrek Domański.

16. Najlepszy zawodnik przeciwko któremu grałeś? Najlepszy to chyba był Bondara z Mazovii.

17. Najlepszy zawodnik z naszego klubu? Tak jak mówiłem już wcześniej: Piotrek Domański i Piotrek Kondej. Według mnie oni prezentują najwyższy poziom.

18. Najbardziej niedoceniany zawodnik naszego klubu? Myślę że Maciek Belka, kilka razy zdarzyło się że siedzieliśmy razem na ławce, a wydaje mi się że prezentuje poziom do gry w podstawowej 11.

19. Zawodnik Wilgi z największym potencjałem? Jest kilku takich zawodników z dużym potencjałem: Olek Matysek, Łukasz Salamończyk, Maciek Ponceleusz. Jednak największy ma Maciek.

20. Największy żartowniś szatni? Bardzo dużo osób uważa że jest to Budyń i nie bez powodu.

21. Największy imprezowicz? Bartek Wasilka

22. Największy modniś? Myślę, że Czołg.

23. Kto jest największym nerwusem? Zdecydowanie Damian, ale myślę, że to pozytywnie wpływa na drużynę, mobilizująco.

24. Kogo byś wysłał do MMA? Z tego co słyszałem z różnych opowiadań to Cypel byłby godnym przeciwnikiem dla Popka czy Pudziana.

25. Kogo do tańca z gwiazdami? Dominika Poświatę

26. Kto z drużyny napisałby najciekawszą książkę? Szymon Wasilka, może nie najciekawszą ale na pewno byłaby humorystyczna.

27. Twój cel na tą rundę i przyszły sezon? Cel na tą rundę jest jeden- utrzymanie w lidze, sam chciałbym w tym pomóc. A cel na przyszły sezon to oczywiście jak najlepsze miejsce w tabeli.

28. Kogo nominujesz do kolejnego wywiadu? Nominuję Piotrka Kondeja.

Dziękuję i pozdrawiam.